Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fraxinus angustifolia Vahl

Order: Lamiales Bromhead

Family: Oleaceae (masline (Hr), Horvatić, S., 19541819, maslinjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fraxinus (jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jasen (Hr), Domac, R., 19944, jesen (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Enum. Pl. 1: 52 (1804)

Taxon author(s) 1. Martin (Henrichsen),Martin Vahl Vahl,Henrichsen

Synonyms: Fraxinus excelsior ssp. angustifolia (Vahl) Wesm., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 31(1): 100. 1892 , Fraxinus oxycarpa var. angustifolia (Vahl) Lingelsh., sinonim (s), Pflanzenr., IV, 243(1). 1920.

Common names: poljski jasen (Hr), Nikolić, T., 201912707, lučki jasen (Hr), Domac, R., 19944, poljski jasen (Hr), Fukarek, P., 198148

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.