Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumana procumbens (Dunal) Gren. et Godr.

Order: Malvales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cistaceae (bušini (Hr), Horvatić, S., 19541819, cistaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumana (sunčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, sunčac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Fr. 1: 173 (1847)

Taxon author(s) 1. Michel Félix Dunal2. Jean Charles Marie Grenier3. Dominique Alexandre Godron

Synonyms: Cistus fumana L., sinonim (s) , Fumana nudifolia Janch., sinonim (s), Oesterreichische Botanische Zeitschrift 58: 396. 1908. , Fumana vulgaris auct. non Spach 1836, sinonim (s) , Fumana vulgaris Spach, sinonim (s), Annales des Sciences Naturelles; Botanique, sér. 2 6: 359. 1836. , Helianthemum fumana (L.) Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 6 (1768) , Helianthemum procumbens Dunal, bazionim (baz.), Prodr. Syst. Nat. Regni Veg. 1: 275 (1824)

Common names: obični sunčac (Hr), Nikolić, T., 201912707, obični sunčac (Hr), Domac, R., 19944, sunčanica igličasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.