Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumaria capreolata L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumaria (dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 701 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fumaria pallidiflora Jordan, sinonim (s), Schultz, Arch. Fl. France Allem.: 305. 1854 , Fumaria platycalyx Pomel, sinonim (s), Pomel in Bull. Soc. Sci. Phys. Algérie 11. 1874. , Fumaria speciosa Jord., sinonim (s), Jord., Cat. Graines Jard. Bot. Grenoble. 1849.

Common names: vitičava dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, vitičava dimnjača (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.