Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Fumaria officinalis L. ssp. wirtgenii (W. D. J. Koch) Arcang.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Fumariaceae (dimarice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Fumaria (dimnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimarka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, dimnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 27 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Fumaria caroliana Pugsley, sinonim (s), Pugsley in J. Linn. Soc., Bot. 47. 1927. , Fumaria officinalis var. tenuiflora Fr., sinonim (s) , Fumaria wirtgenii W. D. J. Koch, bazionim (baz.), W. D. J. Koch, Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2, 2. 1845.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.