Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gagea minima (L.) Ker Gawl.

Order: Liliales Perleb

Family: Liliaceae (lierovnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, lukovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, ljiljani (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Gagea (baljuška (Hr), Nikolić, T., 201912707, baloče (Hr), Domac, R., 19944, baloće (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: J. Sci. Arts (London) 1: 180 (1806)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Bellenden,John,John Bellenden Ker,John Bellenden Ker Gawler,Bellenden Ker,Gawler,Ker

Synonyms: Gagea baumgarteniana Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv. 1866. , Gagea callosa (Kit.) Schult. & Schult. f., sinonim (s), Syst. Veg. 7. 1829. , Gagea callosa Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 107. , Gagea callosa var. alpina A. Terracc., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier , II, 5. 1905. , Gagea minima f. paradoxa Illitsch., sinonim (s), Zap. Polt. Agrokoop. 1. 1927. , Gagea minima f. robusta Piotr., sinonim (s), Verh. Bot. Vereins Prov. Brandenburg 39. 1897. , Gagea minima f. rufula A. Terracc., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier , II, 5. 1905. , Gagea minima var. albiflora V. J. Zinger, sinonim (s), Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 61(2). 1881. , Gagea minima var. calabra N. Terracc., sinonim (s), Atti Reale Accad. Sci. Fis., II, 8(9). 1896. , Gagea minima var. callosa (Kit.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur. 1882. , Gagea stellaris Salisb., sinonim (s), Ann. Bot. (König & Sims) 2. 1806. , Gagea sternbergii (Hoppe) Sweet, sinonim (s), Hort. Brit. 1826. , Ornithogalum acutipetalum Herb. ex Schult. & Schult. f., sinonim (s), Syst. Veg. 7. 1829. , Ornithogalum callosum Kit., sinonim (s), Oestr. Fl., ed. 2, 1. 1814. , Ornithogalum gracile Hagen, sinonim (s), Chlor. Boruss.: 122. 1819 , Ornithogalum minimum L., bazionim (baz.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Ornithogalum minutum Pall., sinonim (s), Reise Russ. Reich. 2. 1773. , Ornithogalum pannonicum Chaix ex Vill., sinonim (s), Prosp. Hist. Pl. Dauphiné. 1779. , Ornithogalum proliferum Pall., sinonim (s), Tabl. Taur. 1795. , Ornithogalum sternbergii Hoppe, sinonim (s), Bot. Zeitung (Regensburg) 5. 1806. , Ornithoxanthum arvense Link, sinonim (s), Handbuch 1. 1829. , Ornithoxanthum gracile (K. G. Hagen) Link, sinonim (s), Handbuch 1. 1829. , Ornithoxanthum minimum (L.) Link, sinonim (s), Handbuch 1. 1829. , Ornithoxanthum sternbergii (Hoppe) Link, sinonim (s), Handbuch 1. 1829. , Stellaris minima (L.) Moench, sinonim (s), Methodus. 1794. , Stellaster arvensis Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891. , Stellaster minimus (L.) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891.

Common names: mala baljuška (Hr), Nikolić, T., 201912707, baloša (Hr), Šulek, B., 18791256, baloška (Hr), Šulek, B., 18791256, malo baloče (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.