Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galega officinalis L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Galega (orlovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, harlina (Hr), Šulek, B., 18791256, orlina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, orlovac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 714 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Galega bicolor Regel, sinonim (s), Regel, Suppl. Index Sem. Hort. Petrop. 1866. 1866. , Galega patula Steven, sinonim (s), Steven in Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 29. 1856. , Galega persica Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807. , Galega vulgaris Lam., sinonim (s), Flore Françoise 2: 654. 1778 (1779)

Common names: ljekoviti orlovac (Hr), Nikolić, T., 201912707, galgant (Hr), Šulek, B., 18791256, garingal (Hr), Šulek, B., 18791256, horlina (Hr), Šulek, B., 18791256, hrlina (Hr), Šulek, B., 18791256, kalgan (Hr), Šulek, B., 18791256, kozjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kukurjeka (Hr), Visiani, R., 18521686, ljekoviti orlovac (Hr), Domac, R., 19944, orlina (Hr), Visiani, R., 18521686, orlina busovita (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, orlovac (Hr), Šulek, B., 18791256, piskovina (Hr), Visiani, R., 18521686, rajavac (Hr), Šulek, B., 18791256, rujavac (Hr), Šulek, B., 18791256, ruta kozja (Hr), Visiani, R., 18521686, šilj (Hr), Šulek, B., 18791256, ždraljevina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.