Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galeopsis angustifolia Hoffm.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Galeopsis (šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šupljozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Deutschl. Fl. ed. 2, 2: 8 (1804)

Taxon author(s) 1. George Franz Hoffmann

Synonyms: Dalanum angustifolium (Ehrh. ex Hoffm.) Dostál, sinonim (s), Folia Mus. Rerum Nat. Bohemiae Occid., Bot. 21: 11. 1984 , Galeopsis calcarea Schönh., sinonim (s), Flora 15: 593. 1832 , Galeopsis canescens Schult., sinonim (s), Observ. Bot.: 108. 1809 , Galeopsis ladanum ssp. angustifolia (Ehrh. ex Hoffm.) Briq., sinonim (s), Fl. Helv.: 52. 1829 , Galeopsis ladanum ssp. angustifolia (Hoffm.) Čelak., sinonim (s) , Galeopsis ladanum ssp. angustifolia (Hoffm.) Gaudin, sinonim (s) , Galeopsis ladanum var. angustifolia (Ehrh. ex Hoffm.) Wallr., sinonim (s), Sched. Crit.: 302. 1822 , Ladanella angustifolia (Ehrh. ex Hoffm.) Pouzar & Slavíková, sinonim (s), Cas. Nár. Muz. Rada Prír. 169: 42. 2000 , Ladanum angustifolium (Ehrh. ex Hoffm.) Slavíková, sinonim (s), Novit. Bot. Delect. Seminum Horti Bot. Univ. Carol. Prag. 1963: 42. 1963

Common names: uskolisni šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, uskolisna kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, uskolisni šupljozub (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.