Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galeopsis bifida Boenn.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Galeopsis (šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šupljozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Monast. Westphal. 178 (1824)

Taxon author(s) 1. Clemens Maria Griedrich von,Clemens Maria Griedrich von Boenninghausen,Bönninghäusen

Synonyms: Galeopsis bifida var. emarginata Nakai, sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 35. 1921. , Galeopsis pallens Briq., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier 1. 1893. , Galeopsis pernkofferi Wettst., sinonim (s), Exsicc. (Fl. Austro-Hung.) 6. 1893. , Galeopsis tetrahit ssp. bifida (Boenn.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 576. 1881 , Galeopsis tetrahit var. bifida (Boenn.) Lej. & Courtois, sinonim (s), Comp. Fl. Belg. 2. 1828.

Common names: rascijepani šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, dvocjepna srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, rascijepana kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, rascijepani šupljozub (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.