Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galeopsis segetum Neck.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Galeopsis (šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šupljozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hist et Commentat. Acad. Elect. Sci. Theod. - Palat. 2: 474 (1770)

Taxon author(s) 1. Noel Martin Joseph de,Noel Martin Joseph Necker,de Necker

Synonyms: Dalanum segetum (Neck.) Dostál, sinonim (s), Folia Mus. Rerum Nat. Bohemiae Occid., Bot. 21. 1984. , Galeopsis cannabina (L.) Pollich, sinonim (s), Hist. Pl. Palat. 2. 1777. , Galeopsis dubia Leers, sinonim (s), Fl. Herborn. 1775. , Galeopsis elegans Boreau, sinonim (s), Fl. Centre France , ed. 3, 2. 1857. , Galeopsis grandiflora Roth, sinonim (s), Tent. Fl. Germ. 1. 1788. , Galeopsis ochroleuca Lam., sinonim (s), Lam., non L., Encycl. 2. 1788. , Galeopsis segetum f. glabra J. Duvign., sinonim (s), Bull. Soc. Roy. Bot. Belgique 106. 1973. , Galeopsis segetum var. aranensis O. Bolos & Vigo, sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 14: 93. 1983 , Galeopsis tetrahit var. cannabina L., sinonim (s), Mant. Pl. 2. 1771. , Galeopsis villosa Huds., sinonim (s), Fl. Angl., ed. 2. 1778. , Ladanella segetum (Neck.) Pouzar & Slavíková, sinonim (s), Cas. Nár. Muz. Rada Prír. 169. 2000. , Ladanum dubium (Leers) Kuntze, sinonim (s), Revis. Gen. Pl. 2. 1891. , Ladanum luteum Gilib., nomen invalidum (nom. inval.), Fl. Lit. Inch. 1. 1782. , Ladanum ochroleucum (Lam.) Slavíková, sinonim (s), Novit. Bot. Delect. Seminum Horti Bot. Univ. Carol. Prag. 1963. 1963. , Tetrahit longiflorum Moench, sinonim (s), Methodus. 1794.

Common names: usjevni šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, smrdelj (Hr), Pahlow, M., 19897748, srba (Hr), Pahlow, M., 19897748, usjevna srba (Hr), Pahlow, M., 19897748, žutičava srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutobijela srba (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.