Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galeopsis speciosa Mill.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Galeopsis (šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šupljozub (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Gard. Dict. ed. 8: Galeopsis no. 3 (1768)

Taxon author(s) 1. Philip Miller

Synonyms: Galeopsis cannabina Roth, nomen illegitimum (n. illeg.), Tent. Fl. Germ. 1. 1788. , Galeopsis crenifrons Borbás, sinonim (s), Term. Füz. 17. 1894. , Galeopsis flavescens Borbás, sinonim (s), Enum. Pl. Com. Castriferr. 1887. , Galeopsis hispida Borbás, sinonim (s), Term. Füz. 17. 1895. , Galeopsis leiotricha Borbás, sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 39. 1889. , Galeopsis prostrata Vill., sinonim (s), Hist. Pl. Dauphiné 2. 1787. , Galeopsis pubescens Griseb., nomen illegitimum (n. illeg.), Spic. Fl. Rumel. 2. 1844. , Galeopsis speciosa ssp. sulfurea (Jord.) Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar.: 172. 1891 , Galeopsis speciosa ssp. sulphurea (Jord.) Briq., sinonim (s), Lab. Alp. Mar.: 172 (1891) , Galeopsis subalpina Schur, sinonim (s), Verh. Mitth. Siebenbürg. Vereins Naturwiss. Hermannstadt 4. 1853. , Galeopsis sulphurea Jord., sinonim (s), Cat. Jard. Dijon. 1848. , Galeopsis unicolor Fr., sinonim (s), Summa Veg. Scand. 1845. , Galeopsis versicolor Curtis, sinonim (s), Fl. Londin. 6(1). 1791. , Galeopsis versicolor var. sulphurea (Jord.) Rchb. f., sinonim (s), Icon. Fl. Germ. Helv. 18. 1858. , Tetrahit sulphureum (Jord.) Fourr., sinonim (s), Ann. Soc. Linn. Lyon , n.s., 17. 1869.

Common names: naočiti šupljozub (Hr), Nikolić, T., 201912707, naočita kacigarka (Hr), Domac, R., 19944, naočiti šupljozub (Hr), Domac, R., 19944, šarenkasta srba (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.