Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium aparine L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 108 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: čekinjasta broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, broć mali (Hr), Visiani, R., 18521686, broćanka (Hr), Šulek, B., 18791256, broćenica (Hr), Visiani, R., 18521686, broćika (Hr), Šulek, B., 18791256, čekinjasta broćika (Hr), Domac, R., 19944, fatavac (Hr), Šulek, B., 18791256, hvatavac (Hr), Šulek, B., 18791256, korenica (Hr), Šulek, B., 18791256, korenika (Hr), Šulek, B., 18791256, lipavica (Hr), Šulek, B., 18791256, mačak (Hr), Šulek, B., 18791256, prilipača (Hr), Šulek, B., 18791256, priljepača (Hr), Šafar, J., 19467745, pupac (Hr), Šulek, B., 18791256, pupčac (Hr), Šulek, B., 18791256, sapinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, smolavac (Hr), Šulek, B., 18791256, turica (Hr), Visiani, R., 18521686, bedstraw (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, cleavers (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, goosegrass (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.