Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium boreale L.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 108 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Galium boreale ssp. hyssopifolium (Hoffm.) Schübl. & G. Martens, sinonim (s), Flora von Würtemberg 100. 1834. , Galium boreale ssp. pseudorubioides (Schur) Soó, sinonim (s), Acta Bot. Acad. Sci. Hung. 17(1-2): 125. 1971 publ. 1972 , Galium boreale var. pseudorubioides Schur, sinonim (s), Enum. Pl. Transsilv.: 280 (1866) , Galium hyssopifolium Hoffm., sinonim (s), Deutschland Flora 1: 71. 1800. , Galium septentrionale Roem. & Schult., sinonim (s), Systema Vegetabilium 3: 253–254. 1818.

Common names: sjevernjačka broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, northern bedstraw (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, severna lakota (Sn), Martinčič, A.; Sušnik, F., 19692402

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.