Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium elongatum C. Presl

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in J. et C. Presl, Del. Prag 119 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl (Karl, Carel, Carolus) Bořivoj (Boriwog, Boriwag) Presl

Synonyms: Galium maximum Moris, sinonim (s), Moris, Stirp. Sard. Elench. 1827. , Galium palustre L. ssp. elongatum (C.Presl) Lange, sinonim (s), Icon. Pl. Fl. Dan. XVI(47): 4, t. MMDCCLXV. 1869

Common names: produljena broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.