Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium lucidum All.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Syn. Stirp. Horti. Taur. 5 (1773)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Galium gerardi Vill., sinonim (s), Prosp. Hist. Pl. Dauphiné: 19 (1779) , Galium lucidum All. ssp. gerardi (Vill.) Hayek, sinonim (s) , Galium mollugo ssp. gerardi (Vill.) Rouy, sinonim (s), Flore de France 8: 16. 1903. , Galium rigidum Vill., sinonim (s), Histoire des Plantes de Dauphiné 1: 256, 283. 1786. , Galium venustum Jord., sinonim (s), Observations sur Plusieurs Plantes Nouvelles 3: 117. 1846.

Common names: sjajna broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, sjajna broćika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.