Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Galium odoratum (L.) Scop.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Rubiaceae (bročine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, broćevi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Galium (broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, bročika (Hr), Horvatić, S., 19541819, broć (Hr), Hirc, D., 1909669, broćika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 1: 105 (1771)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Asperula eugeniae K. Richt., sinonim (s), K. Richt. in Verh. Zool.-Bot. Ges. Wien 38. 1888. , Asperula odorata L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1, 1. 1753.

Common names: mirisna broćika (Hr), Nikolić, T., 201912707, broć divji (Hr), Šulek, B., 18791256, broć jari (Hr), Šulek, B., 18791256, broć mirisni (Hr), Šulek, B., 18791256, broćanica mirisna (Hr), Šulek, B., 18791256, jaslenjak (Hr), Šulek, B., 18791256, lazarkinja (Hr), Šulek, B., 18791256, lazina trava (Hr), Šulek, B., 18791256, mirisna lazarkinja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.