Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Elymus repens (L.) Gould

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Elymus (pirika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Madrőno 9: 127 (1947)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Frank Walton Gould

Synonyms: Agropyron caesium J. Presl et C. Presl, sinonim (s), Delic. Prag. 1: 213 (1822) , Agropyron repens (L.) P. Beauv., sinonim (s), Ess. Agrosogr.: 146, 180 (1812) , Agropyron repens (L.) P. Beauv. s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.) , Agropyron repens ssp. caesium (J. Presl et C. Presl.) P. Fourn., sinonim (s), (1935) , Agropyron repens ssp. repens s. l., sinonim (s) , Elymus repens (L.) Gould s. l. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Madrono 9: 127. 1947 , Elymus repens ssp. caesium (J. Presl et C. Presl) Oberd., sinonim (s), Pflanzensoz. Exkursionsfl., ed. 7: 233 (1994) , Elymus repens ssp. repens s. l., sinonim (s) , Elytrigia repens (L.) Nevski, sinonim (s), Trudy Bot. Inst. Nauk. SSSR, Ser. 1, 1: 14 (1933) , Triticum repens L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 86 (1753)

Common names: puzava pirika (Hr), Nikolić, T., 201912707, glisnik (Hr), Kvakan, P., 19527738, obična pirika (Hr), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, pasja pšenica (Hr), Pahlow, M., 19897748, perika (Hr), Kvakan, P., 19527738, perikovina (Hr), Kvakan, P., 19527738, pirac (Hr), Haračić, A., 1894783, pirevina (Hr), Domac, R., 19944, pirika (Hr), Pahlow, M., 19897748, puzava pirika (Hr), Domac, R., 19944, tkalac (Hr), Šulek, B., 18791256, troskot (Hr), Visiani, R., 18425573, vornica (Hr), Šulek, B., 18791256, Ackerquecke (De), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, Gemeine Quecke (De), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, Couch grass (En), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, Quackgrass (En), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, Twitch grass (En), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737, wiry grass (En), Anonymus, 19847744, chiendent (Fr), Anonymus, 19847744, plazeča pirnica (Sn), Behrendt, S.; Hanf, M., 19797737

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.