Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Genista depressa M. Bieb.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Genista (žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kozjica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutilica (Hr), Hirc, D., 1912673, žutilovka (Hr), Domac, R., 19944, Ginster (De), Anonymus, 19847744, broom (En), Anonymus, 19847744, greenwood (En), Anonymus, 19847744, genět (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Fl. Taur.-Cauc. 3: 460 (1820)

Taxon author(s) 1. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Genista rhodopaea Velen., sinonim (s), Velen. in Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss. Prag., Math.-Naturwiss. Cl. 1893. 1893. , Genista tinctoria var. depressa (M. Bieb.) P. E. Gibbs, sinonim (s), Notes from the Royal Botanic Garden, Edinburgh 27: 36. 1966.

Common names: savinuta žutilovka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.