Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrostemma githago L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Agrostemma (kukolj (Hr), Nikolić, T., 201912707, kukolj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 435 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agrostemma githago var. linicola (Terechov) K. Hammer, sinonim (s), Kulturpflanze 30: 51 (1982) , Agrostemma linicola Terechov., inclusive (incl.), Trudy Prikl. Bot. 25: (4) 283. 1931 , Agrostemma nicaeense Roth, sinonim (s), Roth, Bot. Abh. Beobacht. 1787. , Lychnis githago (L.) Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1772.

Common names: poljski kukolj (Hr), Nikolić, T., 201912707, ćurek (Hr), Visiani, R., 18521686, gopa (Hr), Šulek, B., 18791256, gravor (Hr), Visiani, R., 18521686, gugolj (Hr), Šulek, B., 18791256, kokol (Hr), Šulek, B., 18791256, kukolj (Hr), Visiani, R., 18521686, kukolj (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, kukolj čupavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kukuj (Hr), Šulek, B., 18791256, kumin crni (Hr), Šulek, B., 18791256, opačan (Hr), Šulek, B., 18791256, opačan git (Hr), Visiani, R., 18521686, poljski kukolj (Hr), Domac, R., 19944, trava čarnik (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.