Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Gentianella germanica (Willd.) E. F. Warb.

Order: Gentianales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Gentianaceae (sirištare (Hr), Horvatić, S., 19541819, vladisaonice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vladisnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Gentianella (vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in Clapham, Tutin et E. F. Warburg, Fl. Brit. Is. 824 (1952)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Edmund Frederic Warburg

Synonyms: Gentiana amarella Roth, pro-parte sinonim (pp.), Tent fl. Germ. tom. II: 289 (1789) , Gentiana germanica Beckh., sinonim (s), Fl. v. Westfal.:629 , Gentiana germanica ssp. semleri Vollm., sinonim (s), Fl. Bayern: 599 (1914) , Gentiana germanica ssp. solstitialis (Wettst.) Vollm., sinonim (s), Fl. Bayern: 599 (1914) , Gentiana germanica Willd., bazionim (baz.), Sp. Pl. 1(2): 1346 (1798) , Gentiana kerneri Dörfl. et Wettst., sinonim (s), Herb. Norm. No. 3757 (1898). , Gentiana rhaetica A. Kern. et J. Kern., sinonim (s), Schedae Fl. Exsicc. Austro-Hungar. 2: no. 649 (1882) , Gentiana solstitialis Wettst., sinonim (s), Akad. Wiss. Wien, Math.-Naturwiss. Kl., Denkschr. 64: 337 (1896) , Gentiana stiriaca Wettst., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 42: 1, t. 3, fig. 1. 1892 , Gentianella germanica ssp. semleri (Vollm.) Holub, sinonim (s) , Gentianella germanica ssp. solstitialis (Wettst.) Jovet et R. Vilm., sinonim (s), Coste et al., Fl. France, Suppl.: 362 (1977)

Common names: četverosrha vladisavka (Hr), Nikolić, T., 201912707, četverosrha vladisavka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.