Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Geum coccineum Sibth. et Sm.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Geum (blaženak (Hr), Nikolić, T., 201912707, blaženak (Hr), Domac, R., 19944, turica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 1: 354 (1809)

Taxon author(s) 1. John Sibthorp2. James Edward Smith

Synonyms: Geum grandiflorum K. Koch, sinonim (s), K. Koch in Linnaea (Berlin) 19. 1846. , Geum macedonicum Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 30(Abh.). 1892. , Geum nitidostylum Formánek, sinonim (s), Formánek in Verh. Naturf. Vereins Brünn 33(Abh.). 1895. , Geum sadleri Friv., sinonim (s), Friv. in Flora 18. 1835.

Common names: grimiznocrveni blaženak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grimiznocrveni blaženak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.