Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrostis canina L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Agrostis (rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsenica (Hr), Šulek, B., 18791256, rosulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 62 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agrostis canina ssp. canina, sinonim (s) , Agrostis canina ssp. fascicularis (Curtis) Hyl., sinonim (s), Nordisk Kärlväxtflora 1: 323. 1953. , Agrostis canina ssp. stolonifera Blytt, sinonim (s) , Agrostis fascicularis Curtis, sinonim (s), Pract. Observ. Brit. Grasses ed. 3: 46 (1798) , Agrostis geniculata Lam., sinonim (s), Fl. Franc. 3: 572 (1779) , Agrostis pallida With., sinonim (s), With., Arr. Brit. Pl., ed. 3, 2. 1796. , Agrostis sudavica Natk.-Ivanausk., sinonim (s), Lietuvos TSR Flora 2: 677. 1963. , Agrostis tenuifolia Curtis, sinonim (s), Pract. Observ. Brit. Grasses: 4 (1787)

Common names: pasja rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, pasja rosulja (Hr), Domac, R., 19944, Hundsstraußgras (De), USDA, 20006883, velvet bent grass (En), USDA, 20006883, agróstide canina (Es), USDA, 20006883, agróstide de perro (Es), USDA, 20006883, agróstide perruna (Es), USDA, 20006883, agrostide des chiens (Fr), USDA, 20006883

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.