Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Globularia punctata Lapeyr.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Globulariaceae (glavuljače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mračnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Globularia (glavulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavulja (Hr), Domac, R., 19944, mračnica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Hist. Abr. Pyr. 57 (1813)

Taxon author(s) 1. Philippe Picot de,Philippe Picot de,Philippe Picot de la,Philippe,Philippe Picot,Philippe Picot,Philippe Picot de Lapeyrouse,Lapeirouse,Peyrouse,Picot de Lapeyrouse,de Lapeyrouse,de la Peirouse,la Peirouse

Synonyms: Globularia aphyllanthes auct. non Crantz, sinonim (s) , Globularia bisnagarica L., ? (dvojbeno), Sp. Pl.: 96 (1753) , Globularia elongata Hegetschw., sinonim (s), Fl. Schweiz: 114 (1838) , Globularia vulgaris auct. non L. s. str., sinonim (s) , Globularia vulgaris non L. s. s., sinonim (s) , Globularia willkommii Nyman, sinonim (s), Syll. Fl. Europ.: 140 (1855)

Common names: točkasta glavulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, Vilkomova glavulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.