Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Globularia vulgaris L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Globulariaceae (glavuljače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, mračnice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Globularia (glavulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavulja (Hr), Domac, R., 19944, mračnica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 96 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Globularia aphyllanthes Crantz, sinonim (s), Inst. Rei Herb. 1: 350. 1766 , Globularia cambessedesii ssp. hispanica Willk., sinonim (s), Suppl. Prodr. Fl. Hispan.: 141. 1893 , Globularia linnaei Rouy, sinonim (s), Bull. Soc. Bot. France 29: 350. 1882 , Globularia valentina Willk., sinonim (s), Rech. Organ. Class. Globular.: 21. 1850 , Globularia vulgaris ssp. linnaei Wettst., sinonim (s), Bull. Herb. Boissier 3: 286. 1895

Common names: obična glavulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, capice mačje (Hr), Šulek, B., 18791256, gumbek (Hr), Šulek, B., 18791256, listana glavulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, puljka (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.