Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hainardia cylindrica (Willd.) Greuter

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hainardia (tankorepka (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Boissiera 13: 177 (1967)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Lepturus cylindricus (Willd.) Trin., sinonim (s), Fund. Agrost.: 123. 1820 , Monerma cylindrica (Willd.) Cosson et Durieu, sinonim (s), Durieu, Expl. Sci. Algérie: 214. 1854 , Monerma subulata (Savi) P.Beauv., sinonim (s), Ess. Agrostogr.: 117. 1812 , Rottboellia cylindrica Willd., bazionim (baz.), Sp. Pl. 1: 464. 1797

Common names: valjkasta tankorepka (Hr), Nikolić, T., 201912707, tankorepka (Hr), Horvatić, S., 19541819, valjkasti tankorepić (Hr), Domac, R., 19944, valjasta šilavka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.