Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrostis castellana Boiss. et Reut.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Agrostis (rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsenica (Hr), Šulek, B., 18791256, rosulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Nov. Hisp. 26 (1842)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. George François Reuter

Synonyms: Agrostis azorica (Hochst.) Tutin & E. F. Warb., sinonim (s), Tutin & E. F. Warb. in J. Bot. (London) 70. 1932. , Agrostis byzantina Boiss., sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 13. 1854. , Agrostis canariensis Parl., sinonim (s), Parl. in Webb & Berthelot, Hist. Nat. Iles Canaries 3. 1848. , Agrostis capillaris ssp. castellana (Boiss. & Reut.) O. Bolos & al., sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 17: 96. 1988 , Agrostis capillaris ssp. olivetorum (Godr.) O. Bolos & al., sinonim (s), Collect. Bot. (Barcelona) 17: 96. 1988 , Agrostis castellana ssp. byzantina (Boiss.) Hack., sinonim (s), Allg. Bot. Z. Syst. 97. 1901 , Agrostis hispanica Boiss. et Reut., sinonim (s), Pugill. Pl. Afr. Bot. Hispan.: 120 (1852) , Agrostis olivetorum Godr. & Gren., sinonim (s), Godr. & Gren. in Grenier & Godron, Fl. France 3. 1956. , Agrostis stolonifera ssp. castellana (Boiss. et Reut.) Maire et Weiller, sinonim (s), Fl. Afr. Nord 2: 121 (1953) , Deyeuxia azorica Hochst., sinonim (s), Flora Azorica 19. 1844.

Common names: bizantska rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, bizantska rosulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.