Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hepatica nobilis Schreb.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hepatica (jetrenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, jetrenka (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil. Fl. Lips. 39 (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Anemone angulosa auct., non Lam., sinonim (s) , Anemone hepatica L., sinonim (s), Sp. Pl. 1: 538. 1753 , Anemone triloba Stokes, sinonim (s), Bot. Mat. Med. iii. 243. 1812 , Hepatica triloba Chaix, sinonim (s), Fl. Vapinc.: 32 (1785)

Common names: modra jetrenka (Hr), Nikolić, T., 201912707, ditelina velika zlatna (Hr), Šulek, B., 18791256, jatrenka (Hr), Šulek, B., 18791256, jetrenka (Hr), Domac, R., 19944, jetrenka trokrpa (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, jetrna (Hr), Šulek, B., 18791256, jetrnik (Hr), Šulek, B., 18791256, očesa mačkina (Hr), Šulek, B., 18791256, plava šumarica (Hr), Pahlow, M., 19897748, sasa prava (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, trojica (Hr), Šulek, B., 18791256, trokrpa (Hr), Hirc, D., 1907666

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.