Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Heracleum sphondylium L. ssp. orsinii (Guss.) H. Neumayer

Order: Apiales Nakai

Family: Apiaceae (štitarke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Heracleum (šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, popanak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šapika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Verh. Zool.-Bot. Ges.Wien 72: 169 (1923)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Heracleum orsinii Guss., sinonim (s), Guss., Pl. Rar. 1826. , Heracleum pyrenaicum ssp. orsinii (Guss.) Pedrotti & Pignatti, sinonim (s), Giorn. Bot. Ital. 116(1-2): 94. 1982

Common names: balkanska šapika (Hr), Nikolić, T., 201912707, balkanska šapika (Hr), Šugar, I., 19941985, Orsinijeva šapika (Hr), Domac, R., 19944, planinska šapika (Hr), Šugar, I., 19941985, šapika (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.