Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Herniaria glabra L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Herniaria (priputnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, kilavica (Hr), Domac, R., 19944, priputnica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Herniaria ceretana Sennen, sinonim (s), Bulletin de la Société Botanique de France 73: 650. 1926[1927]. , Herniaria ceretanica (Sennen) Sennen, sinonim (s), Bol. Soc. Aragonesa Ci. Nat. 1916, xv. 263. , Herniaria corrigioloides Lojac., sinonim (s), Flora Sichuanica 2(2): 262. 1907. , Herniaria kotovii Klokov, sinonim (s) , Herniaria suavis Klokov, sinonim (s) , Herniaria vulgaris Hill., sinonim (s) , Herniaria vulgaris Spreng., nomen illegitimum (n. illeg.), Spreng., Syst. Veg., ed. 16, 1. 1825.

Common names: gola priputnica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola kilavica (Hr), Domac, R., 19944, janjče zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, jezero zrnatka (Hr), Šulek, B., 18791256, kilavica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, mala priputnica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, priputnica (Hr), Kušan, F., 19562137, priputnica golčasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sipanica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, sitnica (Hr), Šulek, B., 18791256, trava od kile (Hr), Kušan, F., 19562137, trava turska (Hr), Šulek, B., 18791256, žitnica turska (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.