Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hesperis matronalis L. ssp. cladotricha (Borbás) Hayek

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hesperis (večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, večernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Penins. Balcan. 1: 416 (1925)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hesperis cladotricha Borbás, sinonim (s), Borbás in Magyar Bot. Lapok 1. 1902. , Hesperis lapsanifolia Borbás, sinonim (s), Borbás in Magyar Bot. Lapok 1. 1902. , Hesperis obtusa Moench, sinonim (s), Moench, Suppl. Meth. 1802.

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.