Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hesperis matronalis L.

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hesperis (večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, večernica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 663 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hesperis elata Hornem., nomen invalidum (nom. inval.), Hornem., Hort. Hafn. Suppl. 1819.

Common names: promjenljiva večernjica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ljubica runjava gospoje (Hr), Šulek, B., 18791256, obična večernica (Hr), Domac, R., 19944, večernica (Hr), Kušan, F., 19562137, večernica metličasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.