Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrostis rupestris All.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Agrostis (rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsenica (Hr), Šulek, B., 18791256, rosulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Pedem. 2: 237 (1785)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Agrostis montis-aurei Delarbre, sinonim (s), Fl. Auvergne: 8 (1795) , Agrostis setacea Vill., sinonim (s), Hist. Pl. Dauphiné 2: 76 (1787) non Curtis 1777

Common names: kamenjarska rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, kamenjarska rosulja (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.