Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Agrostis stolonifera L.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Agrostis (rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsenica (Hr), Šulek, B., 18791256, rosulja (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 62 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Agrostis adscendens Lange, sinonim (s), Vidensk. Meddel. Dansk Naturhist. Foren. Kjobenhavn 33: Xxxx. 1860 , Agrostis alba auct. non L., sinonim (s) , Agrostis alba auct. p.p., pro-parte sinonim (pp.) , Agrostis alba ssp. stolonifera (L.) V. Jirásek, sinonim (s) , Agrostis alba var. stolonifera (L.) Sm., sinonim (s), Engl. Fl. 1: 93 (1824) , Agrostis capillaris Pollich, sinonim (s) , Agrostis filifolia Link, sinonim (s), J. Bot. (Schrader) 2: 313. 1799 , Agrostis karsensis Litv., sinonim (s), Spisok. Rast. Gerb. Russk. Fl. Bot. Muz. Rossijsk. Akad. Nauk 8: 147. 1922 , Agrostis maritima Lam., inclusive (incl.), Encycl. 1: 61. 1783 , Agrostis stolonifera ssp. prorepens W. D. J. Koch auct., sinonim (s) , Agrostis stolonifera var. prorepens W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 902 (1844) , Agrostis stolonizans Schult. et Schult. f., sinonim (s), Mant., Add. 3: 567 (1827) , Agrostis zerovii Klokov, sinonim (s), Bot. Mater. Gerb. Bot. Inst. Komarova Akad. Nauk SSSR 12: 39. 1950

Common names: vriježasta rosulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, ovsenica (Hr), Anonymus, 19847744, rosulja (Hr), Anonymus, 19847744, troskot (Hr), Šulek, B., 18791256, Weisses Straussgras (De), Anonymus, 19847744, creeping bent-grass (En), Anonymus, 19847744, herd's grass (En), Anonymus, 19847744, redtop (En), Anonymus, 19847744, whitetop (En), Anonymus, 19847744, agrostide (Fr), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.