Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hierochloe australis (Schrad.) Roem. et Schult.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hierochloe (darika (Hr), Nikolić, T., 201912707, darica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 2:514 (1817)

Taxon author(s) 1. Heinrich Adolph Schrader2. Johann Jakob Roemer3. Josef (Joseph) August Schultes

Synonyms: Hierochloe aristata Wulfen ex Fenzl et Graf, sinonim (s), Wulfen's Fl. Norica Phanerog.: 82 (1858) , Holcus australis Schrad., bazionim (baz.), Fl. Germ.: 253 (1806)

Common names: južnjačka darika (Hr), Nikolić, T., 201912707, darika (Hr), Kvakan, P., 19527738, južnjačka darica (Hr), Domac, R., 19944, miličica (Hr), Šarić, I., 19021841

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.