Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hippocrepis comosa L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hippocrepis (potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potkovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 744 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hippocrepis comosa L. var. gymnocalyx Beck., inclusive (incl.) , Hippocrepis comosa ssp. macedonica (Degen & Urum.) Kožuharov, sinonim (s), Jordanov, Fl. Rep. Pop. Bulg. 6: 230. 1976 , Hippocrepis comosa subvar. microphylla Rouy, sinonim (s), Rouy et Foucaud in Fl. France 5: 303 (1899) , Hippocrepis comosa var. eriocalyx Beck., inclusive (incl.) , Hippocrepis perennis Lam., sinonim (s), Flore Françoise 2: 657. 1778[1779].

Common names: kitnjasta potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kitnjasta kopitica (Hr), Domac, R., 19944, kitnjasta potkovica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka kitasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.