Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hippocrepis ciliata Willd.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hippocrepis (potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potkovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ges. Naturf. Freunde Berlin Mag. 2: 173 (1808)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Hippocrepis dasycarpa M. Bieb., sinonim (s) , Hippocrepis dicarpa M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 3: 480. 1820 , Hippocrepis multisiliquosa ssp. ciliata (Willd.) Maire, sinonim (s), Jahand. & Maire, Cat. Pl. Maroc: 420. 1932 , Hippocrepis unisiliquosa ssp. bisiliqua sensu, sinonim (s)

Common names: trepavičava potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, podkovka trepavasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trepavičava kopitica (Hr), Domac, R., 19944, trepavičava potkovica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.