Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hippocrepis glauca Ten.

Order: Fabales Bromhead

Family: Fabaceae (leptirnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hippocrepis (potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopitica (Hr), Domac, R., 19944, podkovka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potkovica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Napol. 2: 155 (1820)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore

Synonyms: Hippocrepis comosa ssp. glauca (Ten.) Bonnier et Layens, sinonim (s), Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 91. 1894

Common names: sinjezelena potkovka (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.