Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hordeum secalinum Schreb.

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Hordeum (ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, ječam (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Spicil. Fl. Lips. 148 (1771)

Taxon author(s) 1. Johann Christian Daniel von Schreber

Synonyms: Hordeum nodosum auct. non L., sinonim (s) , Hordeum pratense Huds., sinonim (s), Huds., Fl. Angl., ed. 2. 1778.

Common names: livadni ječam (Hr), Nikolić, T., 201912707, klasulja (Hr), Domac, R., 19944, livadni ječam (Hr), Kvakan, P., 19527738, meadow barley (En), Fitter, R.; Fitter, A.; Farrer, A., 19847397, koleneasti jeemen (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.