Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hypericum elegans Willd.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Clusiaceae

Genus: Hypericum (pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospino zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, pljuskavica (Hr), Domac, R., 19944, siljena (Hr), Šulek, B., 18791256, trava sv. Ivana (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 3: 1469 (1802)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Common names: otmjena pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, otmjena pljuskavica (Hr), Domac, R., 19944, otmjena trava sv. Ivana (Hr), Domac, R., 19944, pljuskavica vitka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.