Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hypericum spruneri Boiss.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Clusiaceae

Genus: Hypericum (pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707, gospino zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, pljuskavica (Hr), Domac, R., 19944, siljena (Hr), Šulek, B., 18791256, trava sv. Ivana (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Pl. Orient. Nov. 2(8): 112 (1849)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier

Common names: Sprunerova pljuskavica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.