Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris croatica Horvat et M. D. Horvat

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Acta Bot. Croat. 20/21: 7-20 (1961/62)

Taxon author(s) . Ivo Horvat2. Marija Dvořák Horvat

Synonyms: Iris aphylla L. ssp. croatica (Horv.) Horv., sinonim (s), ? , Iris germanica L., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl. 1753

Common names: hrvatska perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrvatska perunika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.