Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris germanica L.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 38 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: germanska perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, baštanska perunika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, bogiša (Hr), Šulek, B., 18791256, božurak žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, cvit nebeski (Hr), Šulek, B., 18791256, firentinska perunika (Hr), Domac, R., 19944, germanska perunika (Hr), Domac, R., 19944, kaćun nebeski (Hr), Šulek, B., 18791256, kmin marin (Hr), Šulek, B., 18791256, krinka (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljan modri (Hr), Šulek, B., 18791256, mačic (Hr), Šulek, B., 18791256, mačinac (Hr), Visiani, R., 18425573, mačinovac (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika bogiša (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, sabljica (Hr), Šulek, B., 18791256, sabljić (Hr), Šulek, B., 18791256, sambak (Hr), Šulek, B., 18791256, žilj modri (Hr), Visiani, R., 18425573

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.