Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris pseudopallida Trinajstić

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Biosistematika 2(1): 71 (1976)

Taxon author(s) 1. Ivo Trinajstić

Synonyms: Iris germanica Vis. non L., sinonim (s), Stirpium Dalmat. spec. (1826); Flora Dalmatica 1: 115-117 (1842) , Iris illyrica auct. dalm. non Tomm., sinonim (s) , Iris illyrica Tomm., pro-parte sinonim (pp.), Fl. Dalm. Suppl. ii. 53. , Iris pallida Lam., pro-parte sinonim (pp.), Encycl. (Lamarck) 3(1): 294. 1789 [19 Oct 1789] , Iris pallida Lam. var. dalmatica Pamp., sinonim (s), Nouv. Giorn. Bot. Ital. 16(1): 63-96 (1909)

Common names: dalmatinska perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, jadranska perunika (Hr), Šilić, Č., 19841013

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.