Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris pseudacorus L.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 38 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: žuta perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviet vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, čmin vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, kmin vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, lilia žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, lilium žuti (Hr), Šulek, B., 18791256, ljiljan žuti vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, mačić vodeni (Hr), Šulek, B., 18791256, mačinac krivi (Hr), Šulek, B., 18791256, mačinac vodeni (Hr), Visiani, R., 18425573, palud divji (Hr), Šulek, B., 18791256, sabljenka vela (Hr), Šulek, B., 18791256, šar (Hr), Šulek, B., 18791256, vodena perunika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, žuta perunika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.