Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Iris variegata L.

Order: Asparagales Link

Family: Iridaceae (perunike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Iris (perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, lelija (Hr), Šulek, B., 18791256, perunika (Hr), Domac, R., 19944, sablja (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 38 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: šarena perunika (Hr), Nikolić, T., 201912707, išarana perunika (Hr), Šugar, I., 19941985, šarena perunika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.