Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scirpus setaceus L.

Order: Poales Small

Family: Cyperaceae (šiljevi (Hr), Horvatić, S., 19541819, šiljevice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Scirpus (sitinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šašina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 49 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Isolepis setacea (L.) R. Br., sinonim (s) , Schoenoplectus setaceus (L.) Palla, sinonim (s)

Common names: končastolistni sitinac (Hr), Nikolić, T., 201912707, šćetica končastolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.