Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Jovibarba globifera (L.) J. Parn.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Jovibarba (netres (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 103: 219 (1990)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Adrian Naicker Parnell

Synonyms: Jovibarba hirta agg., sinonim (s) , Jovibarba sobolifera (Sims) Opiz s. l., sinonim (s), Seznam Rost. Kvet. České: 54 (1852) , Sempervivum globiferum L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 464 (1753)

Common names: kugloliki netres (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.