Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Jovibarba globifera (L.) J. Parn. ssp. hirta (L.) J. Parn.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Jovibarba (netres (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: in Bot. J. Linn. Soc. 103: 219 (1990)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Adrian Naicker Parnell

Synonyms: Diopogon hirtus (L.) H. P. Fuchs ex Huber s. l., sinonim (s), Ill. Fl. Mitt.-Eur. 4/2: 104. 1963 , Jovibarba hirta (L.) Opiz, sinonim (s), Opiz, Seznam. 1852. , Sempervivum hirtum L., sinonim (s), L., Cent. Pl. I 1. 1755.

Common names: netres rutavi (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.