Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juglans nigra L.

Order: Fagales Engl.

Family: Juglandaceae (orahovci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, orasi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juglans (orah (Hr), Nikolić, T., 201912707, orah (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 997 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: crni orah (Hr), Nikolić, T., 201912707, crni orah (Hr), Šafar, J., 19467745, Schwarznuss (De), Anonymus, 19847744, Walnuss (De), Anonymus, 19847744, black walnut (En), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.