Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus gerardi Loisel.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Desv., Jour. Bot. Rédigé 2: 284 (1809)

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Synonyms: Juncus attenuatus Viv., sinonim (s), Fl. Cors. Prodr. 1824. , Juncus bottnicus Wahlenb., sinonim (s) , Juncus coenosus Bich., sinonim (s) , Juncus consanguineus Ziz, sinonim (s), W. D. J. Koch & Ziz, Cat. Pl. 1814. , Juncus fominii Zoz, sinonim (s) , Juncus nitidiflorus Dufour, sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot. 5. 1825.

Common names: slanišni sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, slanišni sit (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.