Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Juncus pygmaeus Rich. in Thuill.

Order: Poales Small

Family: Juncaceae (sitače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, sitovi (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Juncus (sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, bara (Hr), Šulek, B., 18791256, bičje (Hr), Šulek, B., 18791256, bika divja (Hr), Šulek, B., 18791256, set (Hr), Šulek, B., 18791256, setinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sičika (Hr), Šulek, B., 18791256, sip (Hr), Šulek, B., 18791256, sit (Hr), Domac, R., 19944, sitak (Hr), Šulek, B., 18791256, sitek (Hr), Šulek, B., 18791256, sitina (Hr), Šulek, B., 18791256, sitinac (Hr), Horvatić, S., 19541819, sitinec (Hr), Šulek, B., 18791256, sitje (Hr), Šulek, B., 18791256, šašica (Hr), Šulek, B., 18791256, šašika (Hr), Šulek, B., 18791256, šćit (Hr), Šulek, B., 18791256, žuka vodena (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Thuill., Fl. Paris ed. 2, 178 (1800)

Taxon author(s) 1. Louis Claude Marie Richard2. Jean Louis Thuillier

Synonyms: Juncus minae Strobl ex Mattir., sinonim (s) , Junncus mutabilis auct., sinonim (s)

Common names: patuljasti sit (Hr), Nikolić, T., 201912707, patuljasti sit (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.